Windows 10 Recovery Format Atma Sıfırlama

Windows 10 recovery format atma sıfırlama işlemi bilgisayarınızı formatlayıp, ilk satın aldığımız fabrika ayarlarına geri döndürmesini sağlayan işlemdir.

SORUNUNUZ BİLGİSAYAR YAVAŞLIĞI İSE BİR DE BUNU OKUYUN TIKLA

BİLGİSAYARINIZDA RECOVERY BÖLÜMÜ YOKSA FORMAT ATMAK İSTİYORSANIZ TIKLAYIN.

Bu işlemin gerçekleşmesi için bilgisayarımızın recovery bölümünün silinmemiş ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Eğer Recovery bölümünü sildiyseniz bu işlemi GERÇEKLEŞTİREMEZSİNİZ. Eğer bilgisayarınız lisanslı bir işletim sistemine sahipse; üretici firma tarafından bilgisayarınızın bir bölümüne tekrar fabrika ayarlarına döndürmek için bir bölüm oluşturulur. Bu bölüm bilgisayarınıza format atmak istediğiniz zaman sizi CD olmadan sadece bir kaç adım gerçekleştirerek bilgisayarınızı sıfırlamanızı sağlar.

Bilgisayarınızda önemli bilgileriniz varsa yedeklemeyi unutmayınız !

Bu anlatacaklarım Windows 10 işletim sistemine sahip ve Windows 10 kurtarma bölümü olanlar için yapılacak adımlardır.

Recovery bölümünüzün olup olmadığını anlamak için;

Masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tuş özellikler yapıp, Yönet’e tıklayın.

Oradan disk yönetimine tıklayın. Burada bölümlenmiş disklerinizi göreceksiniz. Buradan recovery yada kurtarma ile alakalı bir bölüm görürseniz bilgisayarınızda recovery bölümü var demektir.

  • Öncelikle yapmanız gereken Ayarlar kısmına ulaşmaktır.

Windows 10 Recovery

 

  • Açılan ekrandan Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına tıklayın.

Windows 10 Format atma Recovery

  • Sol tarafta bulunan listeden Kurtarma seçeneğine tıklayıp, Başlayın‘a tıklayın.
Windows 10 Recovery

  • Kişisel dosyaları saklamak istiyorsanız “dosyalarımı sakla1, ilk aldığınız hale gelmesini istiyorsanız “Her şeyi kaldır” tıklayın.

Windows 10 kurtarma

 

Bu iki seçenekten birini gerçekleştirmek size kalmış.

Bu işlem sayesinde bilgisayarınız ilk satın aldığınız haline dönecektir.

Windows 10 Format atarak Recovery – Sıfırlama işlemi oldukça basit gördüğünüz gibi uzun format atma işlemleriyle uğraşmak gerekmiyor…

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bir Yorum

  1. Az önce denedim ve yorum yapmak için tekrar geldim çok teşekkürler format atmamış olsaydım kafayı yemek üzereydim sayenizde bilgisayarcıya gitmekten kurtuldum herkese tavsiye ederim hiç düşünmeden deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: