Driver Bulma – Driver Nasıl Bulunur ?

Driver bulma işlemi parçaların donanım kimlikleri yardımıyla internetten bulunabilir.

Bilgisayara windows kurduktan sonra driver bulmakta bazen zorluk çekeriz. Çünkü bazı notebook firmalarının driverları  zor bulunur. Toplama bilgisayarlarda ise kasayı açmaya çekinen arkadaşlarımız olabilir.

Driver bulma sitesi www.devid.info adlı sitenin yardımıyla donanım kimlik değerlerini kullanarak driverlar nasıl bulunur resimli anlatacağım.

Masaüstünden bilgisayarıma sağ tuş yönete tıklıyoruz.

Buradan aygıt yöneticisine tıklıyoruz ve bulamadığımız sürücüye çift tıklıyoruz. Ayrıntılar sekmesinden donanım kimliklerini seçiyoruz. Bu listedeki gördüğümüz değer kısmındaki bilgilerden birini kopyalıyoruz.

Driver Bulma

Sıra sitemize girip driverı bulmak oluyor.

Driver Bulma

Search kısmına donanım kimlikleri kısmındaki kodu kopyalayıp yapıştırıyoruz. Gördüğümüz gibi Realtek driverı bulmuş bulunmaktayız. Aşağıdaki sekmelere bakarak windows 7, vista, xp hatta 2003, 2008 server driverları bile bu sitede çıkabilir.

Driver Bulma

Arkadaşlar format attıktan sonra tabii ki ethernet driverınızını tanıtmış olmanız gerekiyor. İnternet olmadan driverları bulmamız mümkün değil ama bu site çoğu zaman kurtarıcınız olacaktır.

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

3 yorumlar

  1. Aygıt yöneticisindeki bütün aygıtların mı driverlarını bulacağız yoksa bazılarının kini mi ?

  2. Çok teşekkürler. Süper bir web sitesi herşeyin çozümü var…
    : ) ;)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: