Windows XP Format Atma Videolu Anlatım

Windows XP format atma bilgisayarımızı virüslerden, kalan program artıklarından, yavaşlama problemlerinden, hatalardan veya sistemle alakalı oluşabilecek mavi ekran sorunlarından kurtaran ve bilgisayarınızın daha hızlanması sağlayan, sistemsel sorunları ortadan kaldıran bir işlemdir.

Windows XP Format Atma Videolu Anlatım izledikten sonra Resimli Anlatımı da okumak istiyorsanız TIKLAYINIZ. Resimli anlatımda da detaya indik.

Bizde windows XP format atma işlemini video haline getirip görüntülü olarak size aktardık. Göreceksiniz ki format atmak gerçekten çok basit bir işlem olmakla birlikte sizi ödediğiniz servis ücretlerinden de kurtaracak.

Format atmaya başlamadan önce bilgisayarınızın driver cdsinin olup olmadığını kontrol ediniz. En azından ethernet driverını indirinki, diğer driverları internetten bağlanıp indirebilesiniz…

Bilgisayarınızdaki driverları bulamıyorsanız DRİVER BULAMIYORUM makalesini sayfamızdan okumanızı tavsiye ediyorum..

Format atmadan önce cihazınızın marka modeline göre indireceğiniz driverları, firmanın web sayfasında Support & Destek bölümünden arayabilirsiniz.

Videoda ilk yapılan şey BIOS’a girmektir. BIOS giriş sebebi Windows kurulum cd‘sini açılışta başlatmaktır. O yüzden videoda da göreceksiniz ki CD okuyucu 1. sıraya getirilmektedir.

Eğer harddiskinizi yeni aldıysanız BIOS ayarı yapmanıza gerek yoktur. Harddiskiniz boş ve bölümlendirilmemiş olduğu için başlarken direk CD’yi algılar ve windows kurulumu direk başlar.

BIOS’a girerken Del , F2, F10 tuşları kullanılır. Farklı bir tuşsa eğer dikkat edin bilgisayarınız açıldığında logo geçerken BOOT ile alakalı hangi tuşa basmanız gerektiği ekranda gözükür. Boot kısmında ise sıralama vardır. Sıralamayı yukarı aşağı değiştirmek için genelde + ve – tuşları, f5 ve f6, U ve I tuşları kullanılabilir. BIOS arayüzünde en alt kısımda geçişler için hangi tuşların kullanılacağı yazar. Gerisi oldukça basit…

Dikkat etmeniz gereken tek nokta harddisk bölümlendirmesidir. Eğer tamamen tüm bölümleri silmeyecekseniz yedekleriniz D bölümündeyse format atmadan önce D bölümünün boyutunu kontrol edin. Formatlama esnasında silmek istemediğiniz bölümü silmemeye dikkat edin.

Windows kurulu olan disk bölümü bölüm 2dir. Ancak emin olmak için windows kurmadan önce windows kurulu olan bölüme sağ tuş yeniden adlandır yapıp, diske SİL diye isim verebilirsiniz. Böylece format atarken sileceğiniz bölümün ismi yazar.

Windows XP Format Atma Videolu Anlatım

SIFIRDAN BAŞLAMAK İYİDİR

Windows XP Format Atma Videolu Anlatım

Windows Xp Kurulum Videosu

Windows Xp Nasıl Kurulur Videolu Anlatım

Windows Xp Format Atma Video İzle

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir