Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor

Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor diyorsanız, oyunlardan verim alamıyorsanız, internette dolaşırken sayfalar geç açılmaya başladıysa çözüm anlatacaklarımda saklı.

Windows 10 görsel açıdan oldukça güzel görünse de bilgisayarımızın özelliklerine göre ek kurulumlar yapıldıysa bilgisayarımız oldukça kasıyor ve işlemci performansı çok düşüyor. Bu yüzden Windows 10 üzerinden bazı özellikleri kaldırıp, bilgisayarın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlayabiliriz.

Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor – Yapılması Gereken İşlemler:

Bilgisayarınızı formatladıktan sonra ilk yapmanız gereken Window tuşu + X tuşuna aynı anda basıp, Bilgisayar Yönetimi’ne tıklayın ve oradan da Hizmetler ve Uygulamalar altında bulunan Hizmetler‘e girin. (Masaüstüne bulunan Bu bilgisayar simgesine sağ tuş yönet’e tıklayıp, oradan da Hizmetler ve Uygulamalar altında bulunan Hizmetler‘e girebilirsiniz.)

Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor

Buradan Windows Modül Yükleyicisi ve Windows Search üstüne tıklayarak, önce hizmet durumunu Durdur‘a tıklayarak durdurun. Daha sonra Başlangıç Türünü Devre dışı yapıp, Uygula ve Tamam butonlarına basın.

Bunları kapatmamızın sebebi, Windows Modül Yükleyici gereksiz bir sürü uygulama yüklüyor ve bunlar arka planda çalışarak bilgisayarı kasıyor.

Windows Search ise başlattan arama yaptığınızda gereksiz aramalar yapıyor. Siz uygulama arıyorsunuz başka şeylerle aramaya çalışıyor vs.

Denetim masasına girip, Sistem‘i bulun ve açın. Sistem korumasına tıklayın. Koruma açık ise yapacak bir şeyiniz yok. Ancak değilse Yapılandır‘a tıklayın ve oradan Sistem koruması aç‘a tıklayıp, Tamam‘a tıklayın.

Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor

Şimdi gerekli gördüğünüz Windows güncelleştirmeleri ve sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirin.

Bunlar ilk adımlar daha sonra şu dosyayı indirin İNDİR

Programı açtığınızda resimdeki ekran gelecek karşınıza.

Ayarlar kısmına gelin ve Profesyonel Modu Etkinleştir‘i işaretleyin. Daha sonra ilgili kutucukları işaretleyin.

Windows 10 Metro Uygulamalarını Sil kutucuğunu işaretledikten sonra kullanmadığınız uygulamaları işaretleyin. Ben tüm uygulamaları işaretliyorum. İçinde olanlar bana yetiyor çünkü ayrı bir uygulamalaya ihtiyaç duymuyorum.

Windows 10 Yükledim Bilgisayar Kasıyor

Gerekli seçimleri yaptıktan sonra açtığınız uygulama üzerinden Ana sekmeye geçin ve Destroy Windows 10 Spying tıklayın.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Daha sonra ilk resimdeki gibi hizmetlere girin ve Windows Update hizmetini durdurun. Siz istediğinizde Windows Update yapsın sürekli kontrol edip, bilgisayarınızı yavaşlatmasın.

Bilgisayardan Başlat‘a tıklayın ve msconfig yazın.

Buradan Hizmetler ve Başlatma sekmelerine girip, Windows hizmetlerini gizleyip, gereksiz uygulamaların başlangıç kutucuklarını kaldırın.

Her şey tamamlandığında internet üzerinden Ccleaner programını indirip, kurun. Program üzerinden sistem temizliği yaparsanız güzel olur.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır.

Takıldığınız soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

WİNDOWS 10 TEMİZ KURULUM

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: