Windows 7 Recovery Format Atma Sıfırlama

Windows 7 recovery format atma sıfırlama işlemi bilgisayarınızı formatlayıp, ilk satın aldığımız fabrika ayarlarına geri döndürmesini sağlayan işlemdir.

BİLGİSAYARINIZDA RECOVERY BÖLÜMÜ YOKSA FORMAT ATMAK İSTİYORSANIZ TIKLAYIN.

Bu işlemin gerçekleşmesi için bilgisayarımızın recovery bölümünün silinmemiş ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Eğer Recovery bölümünü sildiyseniz bu işlemi GERÇEKLEŞTİREMEZSİNİZ. Eğer bilgisayarınız lisanslı bir işletim sistemine sahipse; üretici firma tarafından bilgisayarınızın bir bölümüne tekrar fabrika ayarlarına döndürmek için bir bölüm oluşturulur. Bu bölüm bilgisayarınıza format atmak istediğiniz zaman sizi CD olmadan sadece bir kaç adım gerçekleştirerek bilgisayarınızı sıfırlamanızı sağlar.

Bilgisayarınızda önemli bilgileriniz varsa yedeklemeyi unutmayınız !

Recovery bölümünüzün olup olmadığını anlamak için;

Masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tuş özellikler yapıp, Yönet’e tıklayın.

Oradan disk yönetimine tıklayın. Burada bölümlenmiş disklerinizi göreceksiniz. Buradan recovery yada kurtarma ile alakalı bir bölüm görürseniz bilgisayarınızda recovery bölümü var demektir.

  • Bilgisayarınızı açtığınız gibi F8 tuşuna basın. Windows logosundan önce F8 tuşuna basmış olmanız gerekiyor. Bilgisayarınız açık ise eğer yeniden başlatın ve başladığı gibi F8 tuşuna basın.
  • F8 tuşuna bastıktan sonra karşımıza Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri çıkacaktır. Buradan ok tuşları yardımıyla Bilgisayarınızı Onarın‘ı seçin ve enter tuşuna basın.
Bilgisayarınızı onarın seçenek olarak listelenmiyor ise bilgisayarınızda önceden yüklenmiş kurtarma seçenekleri yoktur veya ağ yöneticiniz bunları kapatmıştır.
Windows 7 Recovery Format Atma Sıfırlama
  • Resimdeki Sistem Kurtarma Seçenekleri çıktığında Sistem Görüntüsü Kurtarma seçeneğine tıklayın ve adımları takip edin.

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Windows 7 Sistem Geri Yükleme

WİNDOWS 7 FORMAT ATMA İşletim sisteminizde yaptığınız herhangi bir yükleme veya sistemsel bir problemden sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: