General Mobile Discovery Format Atma Sıfırlama Reset

General Mobile Discovery format atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda, ekran kilidini unuttum diyorsanız fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.

Telefona Format Atmanın Yararları:

 • Telefon hafızasındaki gereksiz verilerden toplu bir şekilde kurtulmuş olursunuz.
 • Bilinmeyen kaynaklı yazılımlar yüklendiyse bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırmış olursunuz.
 • Üzerindeki yük azaldığından dolayı telefonunuzun performansında artış sağlamış olursunuz.
 • Telefonunuza virüs vb. uygulamalar, siz farkında olmadan yüklenmiş olursa bu virüsleri temizlemiş olursunuz.

Telefon Format Atmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Önemli olan tüm verilerinizi (Fotoğraf, kişiler, müzik vs.) yedeklediğiniz emin olunuz.
 • Şarj seviyesinin yüksek olmasına dikkat edin. Gerekirse şarjdayken format atın.

General Mobile Discovery Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda General Mobile Discovery Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminiz gerçekleşecektir. İşlem esnasında telefonunuzu kapatmayınız veya herhangi bir şekilde işlemi sonlandırmamaya dikkat ediniz.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika verilerine sıfırla → Telefonu sıfırla

General Mobile Discovery Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

General Mobile Discovery cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, General Mobile Discovery üzerindeki donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. İşlem esnasında telefonunuzu kapatmayınız veya herhangi bir şekilde işlemi sonlandırmamaya dikkat ediniz.

Telefonunuz General Mobile Discovery 16GB ise:

 • Telefonunuzu kapatınız. Telefonun pilini çıkartıp tekrar takın.
 • Kapalı konumda iken Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Telefon açılıp General Mobile logosunu gördükten sonra ekranın üzerindeki sol taraftaki seçenek tuşuna sürekli basınız.
 • Ekranda seçenekler açıldığı zaman basmayı bırakın.
General Mobile Discovery Format Atma
 • Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
 • General Mobile Discovery Format Atma işleminiz gerçekleştirilmiştir. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

Telefonunuz General Mobile Discovery 4GB ise:

 • Telefonunuzu kapatınız. Telefonun pilini çıkartıp tekrar takın.
 • Kapalı konumda iken Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Factory mode açıldıktan sonra tuşlara basmayı bırakın.
 • Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Clear eMMC’i seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.
 • General Mobile Discovery Format Atma işleminiz başlamıştır. İşlem tamamlandığında telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

General Mobile Discovery Format Atma Video

General Mobile Discovery Format Atma
General Mobile Discovery Format Nasıl Atılır
General Mobile Discovery Fabrika Ayarları
General Mobile Discovery Sıfırlama
General Mobile Discovery Hard Reset

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

General Mobile GM 9 Format Atma Sıfırlama Reset

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon …

95 yorum

 1. Teşekkürler. Tamirci yeni yazılım yüklemek için 60 TL istedi. Sayenizde bedavaya düzeldi. Çok teşekkür ederim. :))

 2. Tel suya düştü ve açıldı kendi kendine açılıp kapaniyo format atsam duzelirmi

 3. benim telefonumun soketi bozuk yani şarj almıyor sürekli tamir ettirmekten bıktım fakat içinde hafıza kartına kayıtlı olmayan fotoğraflarım vardı onları nasıl kurtarabilirim ? ya da nasıl format atabilirim ?

 4. Teşekkurler telefon acildi

 5. Merhaba arkadaşlar telefona öyle bir virüs girdiki Clear eMMC yapınca birşey değişmiyor.
  Wipe Data/Factory Reset’i seçip Yes dediğimde telefon otomatikmen kendiliğinden tekrar baylıyor ve interneti açık halde belli bir tarihte gelen mail ve watsapp yazışmalarıyla birlikte geliyor. Siliyorum bunları tekrar hafıza kartsız ve sım kartsız telefonu baştan format atmaya çalışıyorum yine aynı şeyler oluyo ve telefon belli bir zamandaki gibi tekrar açılıyor. kurulu programları kaldırmaya çalışıyorum kaldırmıyor üstüne tıklıyorum yüklü değil diyor birçok antivirüs programı yükleyip taratmaya çalıştım ama nasıl bir virüsse taramaya başlattığım virüs programını durduruyor ve malasef durduruldu uyarısı verip telefonu baştan başlatıp kurduğum virüs programınıda kaldırıyor. İnterneti açamıyorum açtığımda google player durduruldu, watsapp durduruldu gibi birçok hatalar veriyor ve telefon kendiliğinden baştan başlatıyor. interneti kapatıp sadece telefon etmek ive almak, birde sms çin kullana biliyorum. Başkasına izin vermiyor.
  Telefonu ilk aldığım gibi fabrika ayarlarına döndürmeye çalıştım hiç birşey yapmıyor izin vermiyor.
  Orjinal romunu indirdim flash ile yükldim yazılımı yine olmadı kurmuyor. Bir üst sürümü yükleyeyim dedim Kitkat kurdum yine yüklemedi bu dediklerim için bilgisayarda ok uyarısı veriyor ama telefonu açmadan wipe data?factory reset yapıp yes dediğimde yine eski belli zamandaki gibi kendisini açıyor. Root yapıp CWM yükleyip Zip formatında flashlayayım dedim kart üstünden ama root yapmama izin vermiyor yani sizin anlayacağınız telefona yapmadığım kalmadı başından geçen yada bu telefonu nasıl bu virüsten temizleyip başka rom veya orjinal rom farketmez kurabilirim. Telefona virüs temizleme programı yükleyip çalıştırmama izin vermiyor bunu bilgisayara yükleyebileceğim bir virüs programı ile telefonu taratım temizleyebilirmiyim.Telefonu bağlayıp güncel eset nod32 ile taradım ama birşey bulmadı bunun virüsü bilgisayırki ile çok farklı demekki temizlemedi. acil çözüm ve öneriler istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

 6. uygulama yuklenmıyor ve guncelleme yapmıyor.. lutfen yardım:(

 7. Benim telefonum hiç bir rom yükleme ve format atma işlemine cevap vermiyor. root atma programlarının da yüklenmesini engelliyor..sürekli uygulama hatası veriyor.ayrıca bırakın normal dosyaları, sistem dosyalarını dahi sildim belki çöker de sıfırdan bi çözüm ararım diye..kısacası telefon hiç bi işleme cevap vermiyor.. dışardana elektrik verecem sonunda ynacak mı ne olursa olsun.kafayı yedim burda.. acil yardım..bu hatayı alan da bi benim galiba..

  • Resmen kendi başına hareket ediyor telefon..yakında ayrı eve de çıkar bu..bu nedir ya kendi egemenliğini ilan etti hayvan..

  • Root ile vs internette çeşitli videolar var denedinz mi?

   • Birşey sorucm bn telfonumu servise vermiştim telfonumun ekrni kırılmıştı o yüzden format attlar ekrni yptlr duzldi bir hafta oldu telefonum geleni birşey duydum doğrumu diye sormak istedim telefona format atıldıktan sonra tekrar 6ay sonra format atılması mi gerekiyor

 8. sıfırlama yaparken ”telefon depolama biriminin içeriğini koru” isaretlememiz gerekiyor mu??

 9. Abi format atma yerinde kalıyor du yazılım dediler attırdım yazılımı tekrardan format atarsam yine o telefon format yerinde kalırmı yani telefon açılırmi yazılım atılmadan önce format yerinde kalıyor du format attığım halde

 10. bu işlemden sonra fotoğraflar ve şarkılar siliniyormu 16gb daki ?

 11. General mobile telefonumu fabrika ayarlarına donderdikten sonra whatsapp swarm gibi uygulamalari tekrar yukleyemiyorum yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor

 12. Format attim telefonum açılış logosunda kalıyor

 13. Kardo bnde formattin / data… dedi kaldı 15dkkdir napmaliyim

 14. FORMATTAN sonra bu tel bişeler soruyo

 15. samsung ace 5830i nasıl fabrika ayarlarına dönebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: