iPad Format Atma Sıfırlama Reset

iPad Format Atma tabletinize virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda, ekran kilidini unuttum diyorsanız fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil bellekteki her şeyi kalıcı olarak siler. iPad Format Atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.

iPad Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda iPad Format Atma işleminiz gerçekleşecektir.

 • Tüm içeriği ve ayarları silme:  Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun.

iPad sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.

 • iPad Tüm ayarları sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun.

Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

 • iPad Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.

Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için,

Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

 • iPad Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.
 • iPad Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.
 • iPad Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

iPad bilgisayar yardımıyla kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

iPad cihazınızı açamıyor veya tablet ayarlarına erişemiyorsanız, bilgisayarınıza iTunes yazılımını kurarak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

 • Programı indirdikten sonra kurulumu gerçekleştiriniz.
 • Programı kurduktan sonra açın.
 • Tabletinizi kapatınız.
 • iPad tabletinizin Home tuşuna basın. USB kablo aracılığı ile tabletinizi bilgisayarınıza bağlayın.
 • Tabletinizin ekranında iTunes logosu belirene kadar basmaya devam edin.

iPad Format Atma

 • iTunes tabletinizi tanımladıktan sonra Recovery Mode açılacaktır.

iPad Format Atma

 • İşlemi başlattıktan sonra iPad Format Atma işlemi başlayacaktır.
 • İşlem süresince bağlantıyı koparmayın.

iPad Format Atma Video

iPad Format Atma
iPad Format Nasıl Atılır
iPad Fabrika Ayarları
iPad Sıfırlama
iPad Hard Reset

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

20 yorum

 1. Hülya Demir

  merhaba;
  ipad i etkinleştirmek için kullandığım mail adresi benim mail adresim değil. şifreyi de bilmiyorum.
  tabletimi nasıl sıfırlayabilirim.

 2. Ben her sheyi yapiyorum ama itunes da sorun yashandi diyip kapaniyor ne yapmaliyim?

 3. merhaba..ben iTunes indirdim bilgisayara ,iPad’i de sıfırladı ama aynı apple kimliği ile açıldı…apple kimliğime ise güvenlik sorunu yüzünden ulaşamıyorum…elpostamı da bişey oldu zaten kurtarma elpostasına da ulaşamıyorum,,güvenlik soruları deseniz cevapları unuttum,,şimdi iPad’i sıfırlayamıyorum,HESABI da geri getire bilmiyorum,ne yapmam lazım?lütfennn yardım edin ,iki dakikadan bir ekrana “apple kimliğinizi doğrulayın ” yazısı geliyor,sinşrlerim al üst oldu,lütfennn yardımmm

 4. ıpad adsl.i görmüyor, bazen de görüyor fakat girdiğim doğru şifreyi kabul etmiyor. youtube ve videolara erişim yok. tüm silme işlemlerini yaptım. wıfı unut vs. tekrarladım bir türlü düzeltemiyorum. acaba nedeni ne olabilir?

 5. Bir guncellesme hatasi sonucu. iPad2. Apple ID. Ve. Sifre. Istiyor. Itunes uzerinden. Yapilan islemler sonuc vermedi

 6. iTunes simgesinin olduğu yere kadar bir sorun olmadı. Fakat sıfırlamadı da?

 7. İPad 4’üm var.Şifresini unuttum ve çok kez denetim. cihaz etkin değil yazıyor.İnternetten de araştırma yaptım. Mac PC gerekiyor.Yok ama normal PC den olmaz mı?İTunes için?

 8. İpade format attığımda fotoğraflarım kalıcı olarak silinir mi

 9. dediklerinizi yaptım olmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: