Windows 7 Format Atma Videolu Anlatım

Kategori Windows Video Cumartesi, 24 Kasım 2012 11:45

Windows 7 Format Atma Video

Format atma bilgisayarımızı virüslerden, kalan program artıklarından, yavaşlama problemlerinden, hatalardan veya sistemle alakalı oluşabilecek mavi ekran sorunlarından kurtaracak bizi rahatlatabilecek bir işlemdir.

Bizde windows 7'ye format atma işlemini video haline getirip görüntülü olarak size aktardık. Göreceksinizki format atmak gerçekten çok basit bir işlem olmakla birlikte sizi ödediğiniz servis ücretlerinden de kurtaracak.

Format atmaya başlamadan önce bilgisayarınızın driver cdsinin olup olmadığını kontrol ediniz. En azından ethernet driverını indirinki diğer driverları internetten bağlanıp indirebilesiniz... (windows 7 işletim sistemi içinde büyük bir driver paketi vardır büyük ihtimal tanıyacaktır ancak işinizi garantiye almaya bakın.) Bilgisayarınızdaki driverları bulamıyorsanız DRİVER BULAMIYORUM makalesini sayfamızdan okumanızı tavsiye ediyorum.. 

Videoda ilk yapılan şey BIOS'a girmektir. BIOS giriş sebebi Windows kurulum cd'sini açılışta başlatmaktır. O yüzden videodada göreceksiniz ki CD okuyucu 1. sıraya getirilmektedir. BIOS'a girerken Del , F2, F10 tuşları kullanılır. Farklı bir tuşsa eğer dikkat edin bilgisayarınız açıldığında sağ alt tarafta BIOS ile alakalı olan tuş yazar. Boot kısmında ise sıralama vardır. Sıralamayı yukarı aşağı değiştirmek için genelde + ve - tuşları, f5 ve f6, U ve I tuşları kullanılabilir. BIOS ara yüzünde en alt kısımda geçişler için hangi tuşların kullanılacağı yazar. Gerisi oldukça basit...

Windows 7 Format Atma Resimli Anlatımı da okumak istiyorsanız TIKLAYINIZ.

SIFIRDAN BAŞLAMAK İYİDİR

 

Windows 7 Kurulum Videosu

Windows 7 Nasıl Kurulur Videolu Anlatım

Windows 7 Format Atma Video İzle