Turkish Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Italian Japanese Korean Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian Welsh

ADMİNİN YORUMU

  • POWER SUPPLY ÖNEMİ NEDİR ?

    Powersupply bilgisayardaki tüm parçaların üzerinden elektrik çektiği donanım parçasıdır. Şehir şebekesi önce power supplyden geçer sonrada bilgisayarınızdaki tüm parçalara dağılır. Her bilgisayar parçasının ihtiyacı olduğu bir elektriksel güç vardır. Bazı kullanıcılarının bilgisayarları bir kaç parçadan oluşurken bazıları oldukça kalabalıktır. Ancak

    Devamını oku... 0
  • NOTEBOOK ALIRKEN HANGİ EKRAN KARTINI SEÇMELİYİM ?

    Notebooklar çoğu insan tarafından taşınabilirliği sayesinde tercih edilen cihazlardır. Geçmişte oyunlar tarafından desteklenen bir notebook alırken maddi yönden çok zorlanırdık o yüzden oyun kullanıcılar her zaman masaüstü bilgisayarları tercih ederlerdi. Şimdi ise 2 gb ekran kartnotebookları 1200-1300 lira civarında bulabiliyoruz ve bu da notebookları cazip hale getiriyor. Ancak 2 gb diyoruz da "2 gb" adı gibi bir performans veriyor mu notebookta ?? 

    Devamını oku... 0

Windows XP Format Atma Resimli Anlatım

Format atma bilgisayarımızı virüslerden, kalan program artıklarından, yavaşlama problemlerinden, hatalardan veya sistemle alakalı oluşabilecek mavi ekran sorunlarından kurtaracak bizi rahatlatabilecek bir işlemdir.

Bizde windows XP format atma işlemini resimlerle adım adım görüntülü olarak size aktardık. Göreceksinizki format atmak gerçekten çok basit bir işlem olmakla birlikte sizi ödediğiniz servis ücretlerinden de kurtaracak.

Format atmaya başlamadan önce bilgisayarınızın driver cdsinin olup olmadığını kontrol ediniz. En azından ethernet driverını indirinki diğer driverları internetten bağlanıp indirebilesiniz... Bilgisayarınızdaki driverları bulamıyorsanız DRİVER BULAMIYORUM makalesini sayfamızdan okumanızı tavsiye ediyorum.. 

Windows XP format atma videosunu izlemek istiyorsanız tıklayınız.

1. Adım:

Windows XP kurmaya başlamadan önce her zaman ilk yapacağımız ilk adım bilgisayarı CDden başlatmamız gerektiğidir.

Bunun için yapmamız gereken bilgisayarı açtığımız gibi F2, F10 veya DELETE tuşlarını (sizde hangisiyse) kullanarak BIOS ayarları kısmına girmektir.

2. Adım:

BIOS ayarlarına girdikten sonra BOOT ayarlarını bulmalıyız ve buradan CD okuyucumuzu 1. sıraya getirmemiz gerekir. Bunuda eksi (-) ve (+) tuşlarını kullanarak gerçekleştirebiliriz. Bazı bilgisayarda bu farklı olabilir (F5-F6 yada U-I tuşları gibi). Bunu anlamak için ayarlar ekranında sağa veya alt kısma dayalı ayarladan Change'i bulup anlayabiliriz.

Ayarladıktan sonra F10 tuşunu basıp kaydedip çıkıyoruz.

3. Adım:

Windows XP cdmizi taktıktan sonra lütfen bir tuşa basınızı gördüğümüz anda klavyeden herhangi bir tuşa basıyoruz. Artık Windows XP kurulumu başladı.

4. Adım:

Karşımıza bu ekran geldiğinde enter deyip geçiyoruz.

5. Adım:

F8 tuşuna basıp sözleşmeyi kabul ediyoruz.

6. Adım:

Kurma ekranı geldikten sonra formatlayacağımız bölüme ok tuşlarıyla geliyoruz silmek için D tuşuna basıyoruz. C tuşu ile o bölümü tekrar oluşturup üstüne enter diyoruz.

Eğer yeni bir diske windows xp kuruyorsak C tuşuna basıp bölümlendirme yapabiliriz. İstediğimiz boyutta bölümler oluşturabiliriz.

7. Adım:

NTFS olarak biçimlendiriyoruz hızlı seçeneği zamandan tasarruf sağlar. Enterılıyoruz kurulum başlıyor.

Uzun süre kullandığınız bir disk ise normal biçimlendirmek performans açısından ufakta olsa katkı sağlayacaktır.

8. Adım:

Ön yükleme sona erdikten sonra bilgisayarımız yeniden başlıyor.

9. Adım:

33. dk da bilgisayar adını girip ileri diyoruz ve daha sonra serial numarımızı giriyoruz. Tarih saatide geçip ileri diyoruz.

10. Adım:

Çalışma grubumuz WORKGROUP olarak kalsın. Windows xp homelarda iste ev ağı yazmaktadır.

11. Adım:

Kurulum tamamlandığında windowsunuz kurulmuş olacaktır.

12. Adım:

Gerekli adımları geçtikten sonra artık hazırsınız.

 

Windows XP Kurulumu Resimli Anlatım

Windows XP Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Windows XP Format Atma Resimli Anlatım

 

Son Düzenlenme

Yorum Ekle

Yorumlarınızın yayınlanmasını istiyorsanız (*) alanları doldurunuz.

Adminle iletişime geçmek için  Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine mail atabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır.