Turkish Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Italian Japanese Korean Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian Welsh

ADMİNİN YORUMU

  • POWER SUPPLY ÖNEMİ NEDİR ?

    Powersupply bilgisayardaki tüm parçaların üzerinden elektrik çektiği donanım parçasıdır. Şehir şebekesi önce power supplyden geçer sonrada bilgisayarınızdaki tüm parçalara dağılır. Her bilgisayar parçasının ihtiyacı olduğu bir elektriksel güç vardır. Bazı kullanıcılarının bilgisayarları bir kaç parçadan oluşurken bazıları oldukça kalabalıktır. Ancak

    Devamını oku... 0
  • NOTEBOOK ALIRKEN HANGİ EKRAN KARTINI SEÇMELİYİM ?

    Notebooklar çoğu insan tarafından taşınabilirliği sayesinde tercih edilen cihazlardır. Geçmişte oyunlar tarafından desteklenen bir notebook alırken maddi yönden çok zorlanırdık o yüzden oyun kullanıcılar her zaman masaüstü bilgisayarları tercih ederlerdi. Şimdi ise 2 gb ekran kartnotebookları 1200-1300 lira civarında bulabiliyoruz ve bu da notebookları cazip hale getiriyor. Ancak 2 gb diyoruz da "2 gb" adı gibi bir performans veriyor mu notebookta ?? 

    Devamını oku... 0

WİNDOWS 7 FORMAT ATMA RESİMLİ ANLATIM

Windows 7 Format Atma Resimli Anlatım

Format atma bilgisayarımızı virüslerden, kalan program artıklarından, yavaşlama problemlerinden, hatalardan veya sistemle alakalı oluşabilecek mavi ekran sorunlarından kurtaracak bizi rahatlatabilecek bir işlemdir.

Bizde windows 7 format atma işlemini resimlerle adım adım görüntülü olarak size aktardık. Göreceksinizki format atmak gerçekten çok basit bir işlem olmakla birlikte sizi ödediğiniz servis ücretlerinden de kurtaracak.

Format atmaya başlamadan önce bilgisayarınızın driver cdsinin olup olmadığını kontrol ediniz. En azından ethernet driverını indirinki diğer driverları internetten bağlanıp indirebilesiniz... (windows 7 driver cdleri büyük bir driver paketini içinde barındırır ancak bulamama ihtimalide her zaman vardır) Bilgisayarınızdaki driverları bulamıyorsanız DRİVER BULAMIYORUM makalesini sayfamızdan okumanızı tavsiye ediyorum.. 

Windows 7 format atma videosunu izlemek istiyorsanız tıklayınız.

1. Adım:

Windows 7 kurmaya başlamadan önce her zaman ilk yapacağımız ilk adım bilgisayarı CDden başlatmamız gerektiğidir.

Bunun için yapmamız gereken bilgisayarı açtığımız gibi F2, F10 veya DELETE tuşlarını (bilgisayara göre değişir) kullanarak BIOS ayarları kısmına girmektir.

2. Adım:

BIOS ayarlarına girdikten sonra BOOT ayarlarını bulmalıyız ve buradan CD okuyucumuzu 1. sıraya getirmemiz gerekir. Bunuda eksi (-) ve (+) tuşlarını kullanarak gerçekleştirebiliriz. Bazı bilgisayarda bu farklı olabilir (F5-F6 veya U-I gibi). Bunu anlamak için ayarlar ekranında sağa veya alt kısma dayalı ayarladan Change'i bulup anlayabiliriz.

Ayarladıktan sonra F10 tuşunu basıp kaydedip çıkıyoruz.

3. Adım:

Cdmizi taktıktan sonra Press any key to boot from CD or DVD gördüğümüz anda klavyeden herhangi bir tuşa basıyoruz. Artık Windows 7 kurulumu başladı.

4. Adım:

Gerekli ön yüklemeleri yaptıktan sonra Windows 7 kurulum ekranı karşımıza gelecektir.

5. Adım:

Lisans koşullarını kabul et kutucuğunu işaretleyip ileri diyoruz.

6. Adım:

Özel (Gelişmiş) seçeneğini tıklıyoruz.

7. Adım:

Karşımızda disk bölümleri geliyor.

-- Eğer diskimiz yeniyse diskimizi seçip yeni tuşuna basıp diskimizi bölümlere ayırabiliriz.

-- Eğer diski tamemen silmek farklı boyutlarda bölümler oluşturmak amacında isek tüm bölümleri tek tek seçip sil diyoruz disk tek parçada toplanınca yeni bölümler oluşturabiliriz.

-- Eğer diskte sadece bir bölümü sileceksek ; sileceğimiz bölümü seçip biçimlendirebiliriz.

8. Adım:

Disk bölümlerini ayarladıktan sonra windows kuracağımız bölümü seçip ileri diyoruz. Artık windows kurulumu başladı.

9. Adım:

Kurulum esnasında 2 defa bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

10. Adım:

Kullanıcı adımızı ve bilgisayar adını oluşturup ileri diyoruz.

11. Adım:

Bu adımda parola oluşturabilirsiniz yada ileri deyip atlayabilirsiniz.

12. Adım:

Önerilen ayarları kullanabilir yada daha sonra karar verebilirsiniz.

13. Adım:

Tarih ve saatide ayarladıktan sonra ileri diyoruz ve tüm ayarlarımız tamamlandı artık bilgisayar son defa yeniden başlatacak kurulum sona erecektir. Windows 7'niz artık hazır ...

 

 

Windows 7 Kurulumu Resimli Anlatım

Windows 7 Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Windows 7 Format Atma Resimli Anlatım

Son Düzenlenme

2 yorum

Yorum Ekle

Yorumlarınızın yayınlanmasını istiyorsanız (*) alanları doldurunuz.

Adminle iletişime geçmek için  Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine mail atabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır.