Windows XP Sistem Geri Yükleme

Windows XP sistem geri yükleme işlemi ile bilgisayarınızı yaptığınız son değişiklik tarihine veya oluşturduğunuz herhangi bir sistem geri yükleme noktasına geri yükleyebilirsiniz.

WİNDOWS XP FORMAT ATMA İŞLEMİ

İşletim sisteminizde yaptığınız herhangi bir yükleme veya sistemsel bir problemden sonra hemen format atma tercihini yapmak yerine sistem geri yükleme ile kurtarmak kolay bir adım olacaktır. Sistem geri yüklemede resim, müzik, word, excel vs. dosyalar etkilenmezler. Sadece kurulan programlar ve işletim sistemiyle alakalı değişiklikler etkilenir.

Windows XP sistem geri yükleme işlemini için yapmanız gereken adımlar:

  • Başlat’ı tıklatın.
  • Tüm Programlar‘ın üzerine gelin, Donatılar‘ın üzerine gelin.
  • Sistem Araçları‘nın üzerine gelin ve sonra Sistem Geri Yükleme‘yi tıklayın.

Windows XP Sistem Geri Yükleme

  • Sistem Geri Yüklemeye Hoş Geldiniz sayfasında, Bilgisayarımı önceki bir durumuna geri yükle seçeneğini tıklayıp işaretleyin ve ardından, İleri’yi tıklayın.

Windows XP Sistem Geri Yükleme

  • Bir Geri Yükleme Noktası Seçin sayfasında, Bu listede bir geri yükleme noktasını tıklatın listesindeki en son sistem geri yükleme noktasını ve ardından İleri’yi tıklayın. (Daha önceki noktaları da gidebilirsiniz.)

Windows XP Sistem Geri Yükleme

  • Geri Yükleme Noktası Seçimini Onayla sayfasında İleri’yi tıklayın. Sistem Geri Yükleme, önceki Windows XP yapılandırmasını geri yükler ve bilgisayarı yeniden başlatır.

Windows XP Sistem Geri Yükleme

 

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Windows 7 Sistem Geri Yükleme

WİNDOWS 7 FORMAT ATMA İşletim sisteminizde yaptığınız herhangi bir yükleme veya sistemsel bir problemden sonra …

error: