iPhone Ekran Kilidi ve Otomatik Kilit Süresi Ayarları

iPhone ekran kilidi oluşturmak verilerinizin korunması açısından çok önemlidir. Aygıtınızı her açtığınızda ya da uyandırdığınızda, aygıtı kullanabilmek için sizden parola istenecektir. Aygıtınız Touch ID’yi destekliyorsa, parola yerine parmak izinizi kullanabilirsiniz.

NOT: Bu ayarları iPad cihazınızda da gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone ekran kilidi ile cihazınız aşağıdaki işlemleri her yapışınızda parolanızı girmeniz gerekecektir:

  • Aygıtınızı açtığınızda ya da yeniden başlattığınızda
  • Ekran kilidini açmak için kaydırma yaptığınızda (Parola istenene kadar olan süreyi ayarlayabilirsiniz.)
  • Yazılımınızı güncellediğinizde
  • Aygıtınızı sildiğinizde

iPhone ekran kilidi oluşturmak için : 

Ayarlar > Touch ID ve Parola (iPhone 5s) veya Ayarlar > Parola (diğer modeller) seçeneğine gidip Parolayı Aç öğesine dokunun.

iPhone Ekran KilidiiPhone Ekran Kilidi

iPhone ekran kilidi Parolanızı veya parola ayarlarınızı değiştirmek için:

Ayarlar > Touch ID ve Parola (iPhone 5s) veya Ayarlar > Parola (diğer modeller) seçeneğine gidin. iOS 7.0.6 veya daha alt sürümlerde bu ayarları Ayarlar > Genel seçeneğinin altında bulabilirsiniz.

iPhone Ekran Kilidi iPhone Ekran Kilidi

Şunları yapabilirsiniz:

  • Parolanızı ayarlayın veya kapatın.
  • Parola Gereksin: Uykudan ne kadar zaman sonra parola gerekeceğini ayarlayın. Varsayılan olarak bu hemen istenir ancak daha uzun sürelere ayarlayabilirsiniz.
  • Basit Parola: Dört basamaktan daha uzun bir parola ayarlamak için Basit Parola’yı devre dışı bırakın. Daha uzun parolalarda harf ve simgelerin yanı sıra rakamlar da olabilir.
  • Aygıt Kilitlendiğinde Erişime İzin Ver: Aygıtınız kilitlendiğinde Sesli Arama, Siri ve Denetim Merkezi gibi bazı özelliklere erişime izin verir.
  • Verileri Sil: On başarısız parola denemesinden sonra aygıtınızı otomatik olarak siler.

NOT: Arka arkaya altı kez yanlış parola girerseniz aygıt kilitlenir. Parolanızı unutursanız yapmayız gereken iTunes ile yedekten dönmek yada fabrika ayarlarına geri dönmeniz yani formatlamanız gerekir. Nasıl format atılabileceği web sayfamızda anlatılmıştır.

Otomatik Kilit Süresi Belirlemek için yapmanız gereken: Ayarlar > Genel sekmesi altında Otomatik Kilit Süresi bölümünden istediğiniz dkyı belirleyin. iPhone otomatik kilit süresini kapatmak için asla seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

iPhoneumu Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

iPhoneumu Bul uygulaması ile telefonunuzun kaybolması çalınması halinde telefonunuza uzaktan müdahale sağlar. iPhoneumu Bul uygulamasını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: