Windows 10 Yükseltme İşlemi

Orjinal windows kullanan kullanıcılara Windows 10 ürün yükseltme bildirimi gelmeye başladı kısa zaman önce…

Bende bilgisayarımı dün gece Windows 10’a yükselttim. Yükseltmeyi düşünen arkadaşlar içinde bunu yazma gereği duydum.

Öncelikle Windows 10 hazır olduğunda yükseltmenin hazır olduğuna dair bildirim alıyorsunuz. Güncelleştirme gerçekleştiriliyor. Gerçekleştirildikten sonra karşınızda şu ekran çıkıyor.

Windows 10 Yükseltme İşlemi

Yükseltmeyi şimdi başlat’a tıkladığınızda bilgisayarınız yeniden başlatılıyor ve yükseltme işlemi gerçekleşmeye başlıyor. Bu esnada notebook kullanıyorsanız şarj cihazınızın bağlı olmasına dikkat edin.

Windows 10 Yükseltme İşlemi

İşlem tamamlanana kadar bekleyin. Tamamlandıktan sonra kurulum adımları gerçekleşiyor. Hiçbir dosyanız silinmiyor ve kullanıcılarınız aynı kalıyor.

Dikkat etmeniz gereken konu ise bilgisayar sürücüleri windows 10 ile uyumsuzluk yaşayabilir. Ben ekran kartının sürücüsünü kaldırıp, tekrar yükledim. Çünkü problem çıkarttı.

Windows 10 oldukça güzel gözüküyor arayüzü de oldukça hoş. Başlat menüsünün gelmesi çok iyi olmuş.

Internet explorer bıkkınlık veren yavaşlığı da Microsoft Edge ile beraber ortadan kalktı. Oldukça stabil çalışıyor. Benim gözlemlerim bu kadar yükseltme yapan arkadaşlar yaşadığı sorunlar hakkında bilgilendirme yaparlarsa diğer kullanıcılara da yardımcı olmuş olurlar :)

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Pdf Yazdırırken Karakterler Bozuk Çıkıyor

Eğer yazıcıdan çıktı aldığınızda karakterler saçma sapan iconlar şeklinde çıkıyorsa öncelikle Dosya menüsü altından Yazdır‘a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: