Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Siyah Ekran Çözümü için format atmadan önce sorun sorunun çözümü için uygulanacak yöntemlerden bahsedeceğiz  bu makalemizde.

Çözüm 1: Explorer.exe komutu ile masaüstü ekranını getirmek

Bilgisayar açılırken siyah ekran geldiğin CTRL + ALT + DEL tuş kombinasyonu ile görev yöneticine girebiliyorsanız, görev yöneticisi ekranında iken;

yenigorevexplorerexe

  • Dosya menüsüne gelin ve Yeni bir görev çalıştır seçeneğine tıklayın.
  • açılan ekrandaki kutucuğa explorer.exe yazın ve Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluşturseçeneğinide seçerek tamam a basın.
  • Ardından masaüstü ekranınız sorunsuz şekilde geliyorsa bilgisayarınızı kapsamlı bir temizlikten geçirin. (Malwarebytes , Adwcleaner vb)

Çözüm2: sfc /scannow komutu ile bozuk dosyaları onarma

Çözüm 1 ilk adımda masaüstünüz gelir ise, başlata gelerek arama kutusuna cmd yazın ve gelen uygulamayı sağ tuş “yönetici olarak çalıştır”ı seçin.

2. çalıştır bölümüne aşağıdaki komutu girin.Bu komut Windows dosyalarını analiz ederek bozuk veya varsa eksik dosyaları onaracaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir.

sfc /scannow

scannowtarama

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Pdf Yazdırırken Karakterler Bozuk Çıkıyor

Eğer yazıcıdan çıktı aldığınızda karakterler saçma sapan iconlar şeklinde çıkıyorsa öncelikle Dosya menüsü altından Yazdır‘a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: