Bootmgr Eksik Hatası Çözüm Yolları

Windows Vista, 7, 8, 8.1 işletim sistemlerinde Bootmgr Eksik Yeniden Başlat CTRL + ALT + DEL veya Bootmgr missing CTRL + ALT + DEL to restart hatası alıyorsanız işletim sistemiyle alakalı bir probleminiz var yada küçük bir hata yaptınız demektir.

Bootmgr Eksik Hatası

İşletim sistemini bozmuş olabilirsiniz bunun sebepleri;

Virüsler, power tuşuna basılı tutup bilgisayarı kapatma veya elektrik kesintileri yüzünden olabilir.

Bootmgr Eksik Hatası Çözüm Yolları

Öncelikle yapmanız gereken bilgisayarınızı kapatın ve arkadaki elektrik (power) kablosunu çıkartın. (Bilgisayar kasaları için) Power tuşuna basılı tutun. İçindeki elektriği boşaltsın. Ardından elektrik kablosunu tekrar takın. Bilgisayarınızı açın. Sorun giderilmediyse diğer adımları uygulayın. Laptop kullanıcılarıda bilgisayarının pilini çıkartıp, aynı işlemi gerçekleştirebilirler.

Bootmgr Eksik Hatası sorununu gidermek için önce küçük bir hata neymiş ondan bahsedeyim. Bilgisayarınıza daha önceden USBden format atmak için biostan boot seçeneklerinde 1. sıraya usb belleği getirdiyseniz ve daha sonraki günlerde farklı bir USB takılı halde bilgisayarınızı açarsanız, bilgisayarınız tekrar usbden başlayacak ve içinde bilgisayarınız sistem başlangıç dosyalarını arayacaktır. Sistem dosyasını bulamadığı içinde Bootmgr eksik hatası verecektir. Eğer usb bellek (Hafıza kartı) takılı ise bunları çıkartın bilgisayarınızı tekrar başlatın. Eğer sorun giderildiyse Bios’a girip, başlangıç sıralamasında 1. sıraya harddiskinizi getirip, kaydedin. Sorun giderilmiş olacaktır. Genellikle problem bundan kaynaklı olur.

Bu işlem sizi sonuca ulaştırmamışsa bilgisayarınızda usb bellek vs takılı değilse yapılması gereken öncelikle bir kurulum cdsi bulmak olacaktır. Kurulum cdsini taktıktan sonra biostan CD’den başlatmanız gerekir. Windows kurma gibi başlayacağız ancak amacımız windows kurmak değil onarma işlemi yapmaktır.

Bios’a girmek için F2, F10 veya Delete tuşu ile girebilirsiniz.

Boot seçenekleri altından CD-ROM’u 1. sıraya getirip, F10 tuşuna basıp, kaydedip çıkabilirsiniz.

Bootmgr Eksik Hatası

Bilgisayarınız artık CD’den başlıyor. Bir tuşa basınız yazısını gördükten sonra herhangi bir tuşa basınız.

Bootmgr Eksik Hatası

Açılan ekrandan Şimdi Yükle’yi tıklamayacağız. Sol Altta bulunan Bilgisayarınızı Onarın seçeneğini kullanacağız.

Bootmgr Eksik Hatası

Dil seçeneklerini ve işletim sisteminin kurulu olduğu bölümü seçip ilerleyin.

Sistem Kurtarma Seçeneklerinden bilgisayarınız Windows 7 ise Başlangıç Onarmayı seçin.

Bootmgr Eksik Hatası

Gelişmiş Seçeneklerden bilgisayarınız Windows 8 ise Başlangıç Onarmayı seçin.

Bootmgr Eksik Hatası

Onarma işletimini başlatın ve işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatın. Eğer Bootmgr Eksik Hatası giderilmediyse diğer yönteme geçin.

Biraz önce yaptığımız işlem bilgisayara bırakarak onarma işlemiydi. Ancak işe yaramadı. Bu sefer kod yardımıyla onarma işlemini deneyeceğiz. Sistem kurtarma seçeneklerine kadar biraz önceki işlemi tekrar gerçekleştirin. Windows kuruyor gibi başlatın ve Bilgisayarı onarın‘a tıklayın.

Sistem kurtarma seçenekleri geldiğinde bu sefer Komut istemine tıklayacağız.

Bootmgr Eksik Hatası

Açılan ekranda sırasıyla adımları uygulayın.

Siyah ekranda C: yazın ve enter tuşuna basın. Artık C bölümüne komut veriyorsunuz.

Windows genelde C bölümüne kurulur. Sizinki farklı bir bölümse C yerine kurulu olan bölümü yazınız.

Burada altta sırasıyla verilen kodları yazarak her kodu yazdığınızda enter tuşuna basarak devam edin.

cd boot ——– enter tuşuna basın.

bootrec /FixMbr ——– enter tuşuna basın.

bootrec /FixBoot ——– enter tuşuna basın.

bootrec /RebuildBcd ——– enter tuşuna basın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra exit yazıp enter tuşuna basın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız açılırsa harddisk taraması yapınız. Nasıl yapılacağını öğrenmek için TIKLA

Bu işlemler sonucunda hala Bootmgr Eksik Hatası giderilmediyse format atmaktan başka bir yolunuz kalmıyor.

Eğer bilgisayarınızın recovery bölümlerini silmediyseniz recoveryde yapabilirsiniz.

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Pdf Yazdırırken Karakterler Bozuk Çıkıyor

Eğer yazıcıdan çıktı aldığınızda karakterler saçma sapan iconlar şeklinde çıkıyorsa öncelikle Dosya menüsü altından Yazdır‘a …

19 yorum

 1. selam virus icin format atacaktim fakat firmat basladi yüzde 95 yükleme takıli kaldı pc kapattım yalniz c biçimlendirme yaptim sildim tekrar yeni oluşturup oraya kurulum başlamıştım simdi bootmgr hatası aliyorum ne yapmam gerekiyor

 2. bende de aynı sorun var rufus ile usb yazdım is dosyasını bu hatayı alıyorum hiç bi şekilde açılmıyor format yarım kaldı daha öncesinde diskleri de biçimlendirdim çözüm lütfen

  • usb ile format attıysan işlem bitince usb belleği çıkart. başlangıç olarak usbyi gördüğü için bu hatayı alıyorsundur. format işlemini yaptın büyük ihtimal.

 3. Kardeşim her şeyi denedim bilgisayara format dahi attım sistem dosyalarını sil baştan yükledim ama hâlâ aynı hatayı alıyorum bu sefer cd’yide okumaz oldu bilgisayar.

 4. benim bilgisayarda bootmgr eksik hatası alıyorum bioastan cd-romu öncelikli yaptım sonra restart attım pc ye taktım ama ekranı gelmedi restart atınca ve bu hatayı verdi win 7 kurucaktım 3 cd denedim gene olmadı yardım edersen iyi olur kutlu günler

 5. Anlatım için teşekkürler yazdıklarınızı tek tek denetim fakat sonuca ulaşamadım. Bunun üzerine format attım ama çözüm olmadı tekrar aynı hata ile karşılaştım. Ya ben bir yerlerde hata yapıyorum yada bu soruna neden olan başka bir neden var. Siz soruna neden olabileceklerin bir kısmını benim yerime eleşmişsiniz. Bu soruna başka ne neden olabilir? Olabilir mi?

  • bilgisayarınız usb bellekten başlıyor olabilir.

  • Format attığın cd bozuktur sürekli internet cafede format işlerindeyim oradan biliyorum yeniden format cd hazırla yavaş yazdır cd yi yada usb disk ine rufus adlı programla format atacağın sürüm ( ültimate professional vb.) iso dosyasını yazdır tekrar dan format atmayı dene başarılı olacaktır.

 6. abi (admin) ben laptopa win xp kuracağım isoyu usb yazdım ve bisos tan usb seçtim ve bootmgr eksik yeniden başlat dedi aynı yukarıdaki gibi cd den atacaktım laptop cd okumuyo bozulmuş ondan nasıl usbden xp kuracamacil yardım edermisin nolur.

 7. HOCAM benim bilgisayarda hatayı verdi :) eski sürümü xp idi bende windows 7 yükliyim dedim neyse c d felan çıktı efendime sölim c diskini biçimlendirdim neyse ileri dedim windovs yükleniyor felan derken kurulum devam edilemyor dedi kapandı bi daha açıldı ve bum bizim bu BOOTMGR çıkmasınmı onarımda olmuyor çünkü diski biçimlendirdim ne yapcam şimdi teşekkür ederim şimdiden

 8. Ustam dediklerini hepsini yaptım fakat hala ayni hata ile karşı karşıyayım. Fakat benim olay şöyle oldu. Ben ilk önce Format atmak istedim. 2 Format cdsi de bozuk çıktı Windows dosyaları genisletirken. Sonrasında yerine gidip yeni cd aldım ve bu hatà karşıma çıkmaya başladı. Ne yaptıysam ne ettiysem bir türlü başaramadım düzeltmeyı. Lütfen biriniz bana yardımcı olsun. İyi Formatlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: