Bilgisayar Ekranını Döndürme İşlemi

Bilgisayar ekranını döndürme işlemi ekranın yan veya ters dönmesi yüzünden başımıza yanlışlıkla gelen bir işlem ancak bunu klavyeden kısayol tuşlarıyla oldukça basit bir şekilde çözebiliriz.

Ters dönmüş bir ekranda çalışmak hatta bunu ekran kartının ayarlarına girerek düzeltmek oldukça zor bir işlem.. Rahat bir şekilde mouse ile düzeltemediğimizden boynumuz baykuş gibi yapıp şekilden şekile giriyoruz.

Bu yüzden en rahat çözüm bu işlemi klavyeden gerçekleştirmektir. Peki hangi tuşlara basmamız gerekiyor.

Resim gördüğünüz üzere; yapmanız gereken Ctrl + Alt + Yön tuşları (Hangi yöne çevirmek istiyorsanız o tuşa basın.)

Bilgisayar Ekranını Döndürme

Bilgisayar ekranını döndürme işlemi kısayol tuşlarıyla yapamadıysanız mevcut ekran kartı yazılımının üzerine sağ tuş tıklayıp ayarlarından da yapabilirsiniz.

Intel Ekran Kartında Bilgisayar Ekranını Döndürme Ayarları:

Intel ekran kartına sahip olanlarda başlat çubuğundaki Intel HD Grafikleri (mavi renkli) logosuna sağ tuş tıklayın. Masaüstün de boş bir yere sağ tuş ile tıkladığınızda açılan menüden de intel hd grafik ayarlarına girebilirsiniz.

Yeni nesil notebooklar çift ekran kartlı çalıştıkları için NVIDIA ve AMD’nin yanında intel’de bulunur ayarlar Intel üzerinden yapılır

Grafik seçeneklerine girin.

Oradan da Döndürme sekmesine girip, Normale Döndür‘e tıklayın.

Nvidia Ekran Kartında Bilgisayar Ekranını Döndürme Ayarları:

Nvidia ekran kartına sahip olanlarda başlat çubuğundaki Nvidia Denetim Masası (yeşil ve siyah renkli) logosuna sağ tuş tıklayın ve Nvidia Denetim Masasını açın. Masaüstün de boş bir yere sağ tuş ile tıkladığınızda açılan menüden de Nvidia Denetim Masasına girebilirsiniz.

Denetim masasına girdiğinizde karşınıza resimdeki ekran gelecektir.

Bilgisayar Ekranını Döndürme

Ati Ekran Kartında Bilgisayar Ekranını Döndürme Ayarları:

Ati ekran kartına sahip olanlarda başlat çubuğundaki Ati Catalyst Control Center (Kırmızı ve siyah renkli) logosuna sağ tuş tıklayın ve Ati Catalyst Control Center’ı açın. Masaüstün de boş bir yere sağ tuş ile tıkladığınızda açılan menüden de Ati Catalyst Control Center veya Ati logolu Grafik Özelliklerine girebilirsiniz.

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Pdf Yazdırırken Karakterler Bozuk Çıkıyor

Eğer yazıcıdan çıktı aldığınızda karakterler saçma sapan iconlar şeklinde çıkıyorsa öncelikle Dosya menüsü altından Yazdır‘a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: