Asus ZenFone 6 Format Atma Sıfırlama Reset

Asus ZenFone 6 format atma telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda, ekran kilidini unuttum diyorsanız fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. Fabrika ayarlarına sıfırlama öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. Format atmadan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.

Asus ZenFone 6 Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır. Adımları doğru yaptığınızda Asus ZenFone 6 Format Atma işleminiz gerçekleşecektir.

Menü → Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika Verilerine Sıfırla → Aygıtı Sıfırla →  Kodu girip onaylayınız.

Asus ZenFone 6 Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Asus ZenFone 6 cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, Asus ZenFone 6 üzerindeki donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

 • Telefonunuzu kapatınız.
 • Sesi Yükselt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basılı tutun.
 • Boot seçenekleri gelene kadar basmaya devam edin.
 • 1. Yöntem: Sesi Azalt tuşu yardımıyla Factory Reset‘i seçip, Açma (Power) tuşuna basınız. İşlemin tamamlanmasını bekleyiniz.

Asus ZenFone 6 Format Atma

 • 2. Yöntem: Sesi Azalt tuşu ile Recovery Mode seçip, Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Telefon yeniden başlayacaktır.
 • Komut yok ekranı geldiğinde, Ses Yükselt tuşu ile birlikte Açma (Power) tuşuna basınız.
 • Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Asus ZenFone 6 Format Atma işleminiz başlamıştır. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

Asus ZenFone 6 Format Atma Video

Asus ZenFone 6 Format Atma
Asus ZenFone 6 Format Nasıl Atılır
Asus ZenFone 6 Fabrika Ayarları
Asus ZenFone 6 Sıfırlama
Asus ZenFone 6 Hard Reset

 

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

Asus ZenFone Max M2 Format Atma Sıfırlama Reset

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon …

10 yorum

 1. Öncelikle sorunum telefonum normal çalışırken android, asus zen işlemci durdu, başlatılamadı sonuçlarını arka arkaya aldıgım için telefonu yeniden başlatmamla başladı. Telefon Asus açılma ekranında saatlerce kalıyor. Birebir aynı işlemleri yaptım ama komutlarımın sonucunda sarı yazılarla sonuç verilen ekranda her işlemden sonra wipe cache failed tarzı, işlemin gerçekleşmemesi sorunuyla karşı karşıya kaldım. Yine en baştaki gibi açılma ekranında kalıyor. Şimdi ne yapabilirim ?

 2. Merhabalar Bende’de Zenfone 6Plus Bulunmaktadır. Telefonumda bugune kadar her hangi bir problem yoktu fakat bu sabah kaltıgımda ekranı acıyorum şifre soruyor tam şifreyi yazıcaktım ekran tekrar kapandı ve bu sefer ekranda sadece saat gösteriyor şifre alanı gelmiyor yana kaydırıyorum flash geliyor ama şifre tarafı gelmiyor ekranın alt tarafı simsiyah kalmıs öyle duruyor gelen aramaları falan görüyorum acabiliyorum fakat ana menuye gelemiyorum şifre bu şekil cizme şifrelerinden nasıl yapıcam bilginiz var mı ? Telefonu formatlamayı sizlerden izleyerek yaptım fakat hala aynı şekil devam etmektedir.

 3. Teşekkür ederim. Ekran kırıldı ekranı görmeden format atma işlemini gerçekleştirdi sanırım…. :)

 4. arkadaşlar bu işlemden sonra eğer karşınıza komut yok yazısı geliyorsa ses kısma ( – ) tuşunu basılı tutun ve aynı anda ses yükseltme ( + ) tuşuna 1 kere basın. o zaman o komut yok seçeneği kalkıp normal format atma menüsüne gelecektir.

 5. merhabalar zenfone 6 cihazını kullanıyorum %2 şarjım vardı, şarja takılı ıken depolamayı yaptım pc me yedekledım ve ayarlardan fabrıka ayarlarına dondurdum telefonum acılmıyor usb ekranı gelıyor yardımcı olursanız sevınırım

  • formatlama esnasında şarjınız bitmiş olabilir mi ?

  • kardeşim recime modu kalmış (ismini tam bilmiyorum yanlış yazmış ola bilirim :D)teli kapa güç tuşu ile ses açma tuşuna yine aynı şekilde bas aynı ekran gelince ses tuşlarından normal moda geç güç düğmesine bas

   • ben baska bır okuyucum telefonumda sıze yazan arkadasın sorunu aynı sorun benım basıma geldı dedıgınızı yaptım oldu cok tesekkur edrım saygılarımla erdem atli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: