iPhone 5S Format Atma Sıfırlama Reset

iPhone 5S format atma işlemi telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. iPhone 5S format atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. iPhone 5S format atma dan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.

iPhone telefonlarda yedeklemeyi öğrenmek için TIKLAYINIZ

Apple cihazınıza bağlı apple veya icloud hesabınız varsa ve iPhone’umu Bul özelliği aktifse bu hesaplar kalkmayacaktır. Şifrenizi unuttuysanız şifre kurtarma yöntemlerini deneyin. İkinci el aldıysanız mutlaka şifresini öğrenin.

iPhone 5S Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır.

 • Tüm içeriği ve ayarları silme:  Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun.

iPhone 5S sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü, bilgileriniz ve ayarlar silinir.

iPhone 5S yeniden ayarlanıncaya dek kullanılamaz.

 • iPhone 5S Tüm ayarları sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun.

Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

 • iPhone 5S Ağ ayarlarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda daha önce kullanılan ağların listesi ve bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmemiş VPN ayarlarınız silinir. Wi-Fi kapatılıp yeniden açılır ve bağlı olduğunuz ağlarla bağlantınız kesilir. Wi-Fi ve “Ağlara Katılmadan Sor” ayarları açık kalır.

Bir konfigürasyon profili tarafından yüklenmiş VPN ayarlarını silmek için,

Ayarlar > Genel > Profil bölümüne gidin ve daha sonra profili seçip Sil’e dokunun. Bu işlem, profil tarafından sağlanan diğer ayarları veya hesapları da siler.

 • iPhone 5S Klavye sözlüğünü sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Klavye Sözlüğünü Sıfırla düğmesine dokunun.

Yazarken iPhone’un önerdiği sözcükleri reddederek klavye sözlüğüne sözcükler eklersiniz. Düzeltmeyi reddetmek ve sözcüğü klavye sözlüğüne eklemek için sözcüğe dokunun. Klavye sözlüğünü sıfırlama, eklediğiniz tüm sözcükleri siler.

 • iPhone 5S Ana Ekran yerleşimini sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Ana Ekran Yerleşimini Sıfırla düğmesine dokunun.
 • iPhone 5S Konum uyarılarını sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

Konum uyarıları, uygulamalar tarafından yapılan Konum Servisleri’ni kullanma istekleridir. iPhone, uygulamanın Konum Servisleri’ni ilk kullanmak isteyişinde uygulama için bir konum uyarısı sunar. Yanıt olarak Vazgeç’e dokunursanız, istek bir daha sunulmaz. Her uygulama için isteği almak amacıyla konum uyarılarını sıfırlamak için, Konum Uyarılarını Sıfırla düğmesine dokunun.

iPhone 5S bilgisayar yardımıyla kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

iPhone 5S cihazınızı açamıyor veya telefon ayarlarına erişemiyorsanız, bilgisayarınıza iTunes yazılımını kurarak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

 • Programı İNDİR !
 • Programı indirdikten sonra kurulumu gerçekleştiriniz.
 • Programı kurduktan sonra açın.
 • Telefonunuzu kapatın.
 • iPhone 5S telefonunuzun Home tuşuna basın. USB kablo aracılığı ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 • Telefonunuzun ekranında iTunes logosu belirene kadar basmaya devam edin.

iPhone 5S Format Atma

 • iTunes telefonunuzu tanımladıktan sonra Recovery Mode (Geri Yükle) açılacaktır.

iPhone 5S Format Atma

 • İşlemi başlattıktan sonra iPhone 5S format atma işlemi başlayacaktır.
 • İşlem süresince bağlantıyı koparmayın.

iPhone 5S Format Atma Video

iPhone 5S Format Atma
iPhone 5S Format Nasıl Atılır
iPhone 5S Fabrika Ayarları
iPhone 5S Sıfırlama
iPhone 5S Hard Reset

Hakkında Format-Atmak

Yorumlarınıza hemen cevap vermemizi beklemeyin. En yakın sürede cevap vermeye çalışacağız. Format atma işlemi işe yaramazsa bildirirseniz bizde içeriği tekrar inceleyip size yardımcı olmaya çalışırız. Çalışan yöntemi kendiniz bulursanız yorumda belirtirseniz seviniriz. CEP TELEFONLARINDA FORMATLAMA İŞLEMİNDE BAZEN PROBLEM YAŞANABİLİR. BUNDAN SİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

Bide buna bak

iPhone 8

iPhone 8 Plus Format Atma Sıfırlama Reset

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon …

14 yorum

 1. Iphone bozuldu açılmıyor nasil format atabilirim .içindekilerin silinmesi icin napabilirim

 2. IPHONE 5S TELEFONUMU KURTARMAK İCİN ITUNES E BAĞLAMAK İSTIYORUM AMA USB TANINMADI HATASI ALIYORUM. USB KABLOSUNU DEĞİŞTİRDİM(ORJİNALİ İLE), USB DRİVERLARINI GÜNCELLEDİM, İNTERNETTE UYGULANAN BÜTÜN YÖNTEMLERİ DENEMEME RAĞMEN SONUCA ULAŞAMADIM. TEL İÇİNDEKİ GÜVENLİK DUVARINI MI KAPATMAMIZ GEREKİYOR ACABA. EĞER ÖYLE İSE TELİN İÇİNE ULAŞAMADAN GÜVENLİK DUVARINI NASIL KAPATABİLİRİZ. BU KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURLARSA ÇOK MEMNUN OLURUM…

 3. merhaba bende ikinci el kullanıcısıyım aynı sorun bendede oldu sizin adımlarınızla gittim oluyo sanırım. İtunes bu iphone için yazılım indiriyor diyor tıklayacak yerleer şuan gri. bekliyimmi çıkarıo bidaha takıyımmı ?

 4. Yenı 5s aldım baskasının hesbı acık silemiyorum format atamıyorum bılgi verirsenız

 5. iyi gunler kolay gelsın ya ben iphone 5s ayarlar menusunden sıfırladan tum ayarları sıfırla tuşuna bastım telefon apple işaretı gelıyor ama telefon acılmıyor bı yardım etsenız

 6. 1,5 gb innternet istedi verdim işi bittikten sonra hata verdi

 7. acil yardım lütfen ikinci el iphone es 5 aldım önceki sahibine ulaşamıyorum telefon etkinleştir çıkıyor önceki sahibine ulaşmadığım için hesabını kaldıramıyor doğal olarak menüye de girilmiyor bu yöntemle format oluyor mu? ve bu itunes nasıl inecek tıklıyorum olmuyor link atar mısınız lütfen ? :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: